Koncert – jedyna chwila.

28.05.2008, godzina 21:00, 60 tys. ludzi na stadionie śląskim, powoli gasną światła… chwilę później wybuchają emocje. Z całym ich natężeniem, które można spotkać tylko na takich imprezach. Mowa oczywiście o koncercie Metallici, chłopaki po raz kolejny zawitali do Polski, ale mi udało się być na ich koncercie dopiero teraz, po raz pierwszy. I pomimo tego, że moja wielka fascynacja tym zespołem minęła już jakiś czas temu, to jednak dobrze było w końcu pojawić się na koncercie grupy, na muzyce której człowiek wyrósł. Grali ostro i miażdżąco do godziny 23:00, taki koncert na długi czas pozostanie w pamięci.

Miało jednak być nie tylko o Metallice, chociaż stała się pretekstem, żeby o pewnej sprawie napisać odrobinkę szerzej – mianowicie o takim cudownym zjawisku jak koncerty. W zasadzie są to jedyne typy imprez, gdzie zawsze są duże tłumy, a które mimo wszystko toleruję. Czy lepiej byłoby powiedzieć, na których wyśmienicie się bawię. Dobry koncert to pewien fenomen, wycinek tej jedynej chwili, której nie da się opisać – to po prostu należy przeżyć. Kiedy otaczają cię ludzie, którzy przyszli tu w tym samym celu co ty, ich emocje, uczucia są w tym momencie tożsame z twoimi – wszystko to sprawia, że wytwarza się jedyne w swoim rodzaju poczucie wspólnoty. Atmosfera przed, oczekiwanie kiedy wyjdą w końcu ci najbardziej oczekiwani, później… szaleństwo. Można się wyszaleć, wykrzyczeć, przy okazji zostać ładnie zdeptanym czy zarobić od kogoś łokciem po żebrach. Gdy koncert się kończy, wychodzisz z niego zmęczony, a jednak mimo wszystko szczęśliwy. Bo chociaż na te 2 godziny mogłeś oderwać się od świata, który cię otacza, problemów z którymi na co dzień musisz dawać sobie radę. Otrzymujesz potrzebne wytchnienie, oczywiście jeśli odpowiednio się zaangażujesz, oddasz coś z siebie. Śmieszne? Nie, jeśli dokładnie wiesz o czym mowa.

4-6.07, Gdynia, festiwal Heineken opener – 3 noce dobrej muzyki. Mam zamiar zapomnieć tam o bożym świecie i żyć tylko tymi chwilami gdy ze sceny będą płynąć wspaniałe dźwięki. Zatracić się w nich. Jednym słowem zapowiada się bardzo dobra zabawa. Czasem dobrze odizolować się od świata.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: